Jak przyspieszyć działanie urządzenia wielofunkcyjnego Sharp ?

Istnieją czynności, które możesz podjąć, by przyspieszyć działanie urządzenia wielofunkcyjnego Sharp, jednocześnie przyczyniając się do sukcesu twojej firmy.

Czy kiedykolwiek chciałeś, by twoja drukarka biurowa była nieco szybsza? Zdarza się, że musisz wydrukować pilny raport, dokumenty potrzebne w trakcie spotkania czy ważny list, który trzeba dostarczyć na pocztę przed jej zamknięciem. W takich sytuacjach potrzebujesz jak najszybciej wydrukować wymagane dokumenty.

Rozwiązaniem może być szybkie urządzenie wielofunkcyjnych Sharp. Istnieją jednak uniwersalne kroki, które możesz wykonać w pracy z urządzeniem wielofunkcyjnym Sharp w twoim biurze, by przyspieszyć jego działanie, a jednocześnie przyczynić się do sukcesu firmy.

Obejmują one zmiany, których można dokonać na urządzeniu wielofunkcyjnym, w sieci, a nawet na urządzeniu, w którym tworzysz dokument do wydruku.

Rozmiar pliku ma znaczenie

Warto pamiętać, że prędkość drukowania często ograniczona jest rozmiarem pliku, który próbujesz wydrukować. Znaczenie mają stopień złożoności dokumentu, całkowita liczba stron czy liczba obrazków, które zawiera plik.

Jeśli chcesz, by drukarka działała szybciej, przyjrzyj się plikowi, który chcesz wydrukować. Jeżeli na przykład drukujesz kolorowy dokument, możesz skorzystać z druku czarno-białego lub w skali szarości. Możesz również w ustawieniach wybrać niższą rozdzielczość wydruku.

Jedną z niewidocznych na pierwszy rzut oka cech urządzeń Sharp jest to, że domyślnie ustawiona jest wysoka jakość wydruków. Zapewnia to doskonałe wydruki, ale efektem ubocznym może być czasowo wolniejsza prędkość drukowania, zwłaszcza przy dokumentach zawierających dużo obrazków.

Nie musi to jednak sprawiać problemu. Ustawienia jakości wydruku można zmieniać na różne sposoby, tak by otrzymać doskonałe dokumenty, ale zyskać większą prędkość pracy. Można na przykład wybrać tryb wydruku „normal 600dpi” zamiast domyślnego „high quality 600dpi”, zaś dla kompresji bitmapy wybrać ustawienie „medium quality” lub „draft quality”, a nie domyślne „very high quality”.

Wydajność twojego urządzenia Sharp

Wydajność twojego urządzenia również może wpływać na prędkość wydruku. Zazwyczaj najlepszym sposobem optymalizacji działania urządzenia wielofunkcyjnego jest zwiększenie pamięci. Pomaga to uzyskać większą prędkość drukowania oraz wyższą wydajność przetwarzania zadań w kolejce. Możesz dokupić dodatkową pamięć w ramach opcjonalnego rozszerzenia – zarówno przy zakupie urządzenia lub później, jeśli w twojej firmie zajdzie taka potrzeba.

Nie wszystkie urządzenia Sharp posiadają tę funkcję, ale większość z nich jest wyposażona w drugie gniazdo, do którego można podłączyć dodatkową pamięć. Jeśli na przykład standardowe urządzenie ma 3 GB pamięci, znajdziesz w nim gniazdo, które pozwoli później podłączyć dodatkowy 1 GB.

Jednym z dobrych powodów, by zakupić dodatkową pamięć, jest rozwój firmy. Zamiast rozglądać się za nowym urządzeniem, po prostu zainwestuj w pamięć do obecnie używanego sprzętu – będzie to aż nadto wystarczające dla każdej rozwijającej się, małej firmy.

Inne opcje warte uwagi

Kolejną ciekawą funkcją, występującą w większości urządzeń Sharp jest możliwość wysyłania przyszłych zadań wydruku do archiwum (Document Filing). Pliki będą wtedy przechowywane na dysku twardym urządzenia, a w przyszłości będziesz mógł łatwo odnaleźć je w archiwum i wydrukować. Ponieważ zadanie przechowywane jest na urządzeniu, jego późniejszy wydruk będzie bardzo szybki.

Ostatnim obszarem w druku biurowym często branym pod uwagę jest prędkość sieci biurowej. Chociaż bez wsparcia zespołu IT niewiele można zdziałać, by poprawić prędkość połączenia, wiele urządzeń Sharp oferuje sprytną alternatywę: funkcję Direct Printing.

Pozwala ona na natychmiastowy wydruk plików przechowywanych na nośniku pamięci USB. Możesz drukować bezpośrednio wiele formatów plików, w tym JPEG, TIFF, PNG i PDF. Najnowsza seria urządzeń do druku kolorowego daje jeszcze większą elastyczność i pozwala na wydruk plików aplikacji Microsoft Office: Excel, Power Point i Word.

Dzięki kilku prostym krokom opisanym powyżej możesz łatwo przyspieszyć drukowanie na urządzeniu Sharp. Dowiedz się więcej o naszej najnowszej ofercie  urządzeń wielofunkcyjnych. Skontaktuj się z nami

error: Content is protected !!