Kontrola kosztów wydruku – SHARP JOB ACCOUNTING II

Czy chcesz cieszyć się większą kontrolą nad kosztami wydruku? Sharp wprowadził na rynek oprogramowanie Job Accounting II, które pomaga w monitorowaniu urządzeń drukujących.

Jeśli twoja firma używa wielu urządzeń drukujących, zarządzanie kosztami wydruku jest tak samo ważne, jak wysoka jakość oraz łatwość użytkowania. Sharp Job Accounting II to element oferty Optimised Software Solutions, który zapewnia administratorowi IT twojej firmy pełną kontrolę nad drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Chcesz śledzić koszty wydruku, pilnować liczby stron albo sprawdzać, z których urządzeń pracownicy korzystają najczęściej? Nasze rozwiązanie pozwala na scentralizowane zarządzanie wymienionymi aspektami. Dzięki niemu dostosujesz ustawienia użytkownika – od limitu stron, które może wydrukować, po zezwalanie na druk w kolorze. 

Sharp nieustannie pracuje nad swoimi produktami i ulepsza je. W ostatniej aktualizacji oprogramowania Job Accounting II Sharp zawarł wiele nowych funkcji, które pozwolą menadżerom IT oraz operatorom sieci uważniej czuwać nad dostępem do opcji wydruku. Funkcje obejmują między innymi łatwiejsze importowanie użytkowników przy użyciu protokołu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), który służy do identyfikowania informacji na serwerze.

Job Accounting II obejmuje też opcję włączania i wyłączania komunikatów na drukarce, które informują użytkownika o kosztach jego wydruków. Jest ona pomocna, gdy nie potrzebujesz udostępniać kosztów użytkownikom lub pewnym grupom użytkowników. 
Poniżej znajdziesz opis tego, jak rozwiązanie Job Accounting II jest wykorzystywane w dwóch różnych firmach: w szkole oraz średnim przedsiębiorstwie.  

Jak Job Accounting II sprawdza się w szkołach

Jednym z klientów jest specjalistyczna szkoła, która zajmuje się dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Placówka zatrudnia 200 pracowników, w tym pielęgniarki, nauczycieli i administratorów. Różni pracownicy potrzebują drukować różne ilości dokumentów, więc szkoła chciała ocenić, jak wielu drukarek potrzebuje i gdzie powinna je umiejscowić.

Każdemu pracownikowi już wcześniej przypisany był numer drukarki, ale do tej pory urządzenia drukujące nie tworzyły systemu. Kontrola wydruku oznaczała więc pobieranie danych osobno z każdego urządzenia i łączenie ich ręcznie w jeden raport. Takie rozwiązanie było mało wydajne i czasochłonne.

Dzięki zastosowaniu urządzeń wielofunkcyjnych Sharp z oprogramowaniem Job Accounting II szkoła posiada teraz scentralizowany, bezpieczny system rozliczania oraz monitorowania.

Placówka korzysta z nowych rozwiązań od 2015 roku. Przez ten czas system działa bezobsługowo. Każdy z użytkowników ma wcześniej nadane uprawnienia zgodne z jego potrzebami, którymi centralnie zarządza narzędzie Sharp Job Accounting II.

Szkoła odkryła, że intuicyjne oprogramowanie pozwala szybko i łatwo dodawać oraz usuwać użytkowników i grupy użytkowników, a także z łatwością nadawać uprawnienia lub dopasowywać ceny. Rozliczanie zajmuje teraz bardzo niewiele czasu, co pozwala również na zaoszczędzenie środków.

Użytkownicy oceniają nową usługę jako łatwą w użytkowaniu i wygodną. Ponadto aktywności pracowników są nieustannie analizowane, co pozwoli odkryć, jak zmaksymalizować korzyści płynące z pracy w nowym systemie.

Jak Job Accounting II sprawdza się w małych i średnich przedsiębiorstwach

Rozwiązanie Job Accounting II daje duże korzyści nie tylko placówkom edukacyjnym, ale również firmom, w których różni użytkownicy mogą maksymalnie wykorzystać jego funkcje. 
Firma motoryzacyjna korzystająca z technologii Sharp przekonała się o tym, gdy bezpieczeństwo stało się jej priorytetem, po tym jak klient zwrócił się do niej z prośbą o zapewnienie większego stopnia poufności. Klient zatrudnia 500 pracowników, z których każdy ma dostęp do wszystkich dziesięciu urządzeń wielofunkcyjnych Sharp znajdujących się w biurze. Potrzebował zatem wydajnego oprogramowania uwierzytelniającego. Jako że firma używała już urządzeń drukujących Sharp, dostawca od razu zaproponował oprogramowanie Sharp Job Accounting II, które posiada szeroką gamę funkcji uwierzytelniających.

Po zainstalowaniu narzędzia pracownikom wyrobiono karty dostępu do urządzeń Sharp oraz przeszkolono ich w zakresie użytkowania nowego, bezpieczniejszego systemu. Jedną z korzyści płynących z użytkowania oprogramowania Sharp Job Accounting II jest większa elastyczność. Pracownicy mogą drukować z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, a dodatkowo wydruk jest teraz szybszy. Ze względu na zwiększoną wydajność oraz ulepszone zabezpieczenia firma już teraz planuje wdrożenie takiego samego systemu w nowej spółce zależnej, która niedługo zostanie otwarta w innej części Niemiec.

Potrzebujesz więcej informacji na temat systemu rozwiązania Job Accounting II ? – skontaktuj się z FAXIKO Sp. z o.o. Czekamy na Ciebie!

error: Content is protected !!