Ważna sprawa ! Konserwacja kopiarek i drukarek.

Znaczna część konsumentów często zapomina o bardzo ważnym zagadnieniu, którym są regularne przeglądy urządzeń drukujących. Tkwią w błędnym przeświadczeniu, że kupując kserokopiarkę można wymieniać w niej jedynie toner a urządzenie będzie działało bezawaryjnie przez całą swoją żywotność.

Sytuację z okresową konserwacją kserokopiarek można porównać do przeglądu technicznego samochodów. W przypadku nowych aut, zazwyczaj nie mamy problemów z okresową wymianą płynów eksploatacyjnych, filtrów powietrza i paliwa. Płacimy i wiemy, że takie zabiegi wydłużają żywotność pojazdu i sprawią, że będziemy mogli się cieszyć nabytkiem przez długie lata.

Podobnie jest w przypadku kserokopiarek i drukarek. Urządzenia tego typu wymagają przeprowadzania regularnych konserwacji. Nie decydowanie się na przegląd kopiarki jest jedynie pozorną oszczędnością kosztów, która może zakończyć się poważną awarią urządzenia drukującego. Przestoje urządzenia spowodowane brakiem konserwacji mogą wygenerować duże straty firmy użytkownika i oczywiście utratę gwarancji na samo urządzenie.

Konserwacja sprzętu drukującego polega na oczyszczeniu wnętrza kopiarki z zanieczyszczeń pyłem tonerowym i papierowym. Dokładnemu czyszczeniu podlegają wszelkie elementy optyczne (lustra, soczewki, laser, szyba oryginału). Weryfikacji podlegają przekładnie zębate, zespoły wywoływaczek, elektrody, moduły bębnów, sprzęgieł, czujników i zestawy rolek transportujących papier. Sprawdzany jest też stan wygrzewacza – w tym wałka dociskowego, wałka grzejnego, łożysk i taśmy czyszczącej. Na zakończenie prac konserwacyjnych czyszczona jest obudowa urządzenia i sprawdzana jakość kopii. Serwisant przeprowadza również kalibrację urządzenia i elektroniczną regulację niektórych parametrów urządzenia.

Eksploatacja urządzenia sprawia, że wraz z upływem czasu zużyciu ulega wiele elementów będących w “ciągłym ruchu”. Serwisant podczas przeglądu zawsze zdagnozuje część, której wymiana będzie konieczna w najbliższym czasie.

Regularne konserwacje kopiarek i drukarek:

  • wydłużają żywotność urządzeń
  • zapewniają wysoką jakość otrzymywanych wydruków / kopii
  • zapewniają komfort pracy i brak przestojów urządzenia w firmie
  • pozwalają na sprawdzenie stanu zużycia podzespołów ( i odpowiednio szybkie podjęcie reakcji)
  • nie powodują utraty gwarancji na urządzenie i narażenia na wysokie koszty napraw.

Warto jest konserwować urządzenie będące zarówno na tzw. “gwarancji” i po jej zakończeniu. Warto robić to regularnie, dbać o swój sprzęt i poprosić specjalistę o dokonanie przeglądu kopiarki. To bardzo ważne!

Nasi specjaliści zajmą się fachowo urządzeniem bezpośrednio w Państwa lokalizacji . Obsługujemy teren całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Od północnej granicy Polski z Rosją, po Mławę. Od linii Wisły aż po Ełk.

Zapraszamy do współpracy.

KLIKNIJ TU!   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

error: Content is protected !!